Adalet Sarayı (Roma)

Adalet Sarayı, Roma, Geç Rönesans ve Barok mimarisinden esinlenen yapı Tiber Nehri'ne bakan cephenin üzerinde, 1926'da Palermo'dan heykeltıraş Ettore Ximenes'in eseri olan büyük bir bronz quadriga ile örtülmüştür.
01-05-2022 01:03:00
Adalet Sarayı (Roma) -
Adalet Sarayı (Roma) -

Adalet Sarayı (Roma)

Adalet Sarayı, Roma ( İtalyanca : Palazzo di Giustizia), Geç Rönesans ve Barok mimarisinden esinlenen yapı Tiber Nehri'ne bakan cephenin üzerinde, 1926'da Palermo'dan heykeltıraş Ettore Ximenes'in eseri olan büyük bir bronz quadriga ile örtülmüştür. Anıtsal Palazzo di Giustizia (Adalet Sarayı) 1889 ve 1910 yılları arasında ulusal mahkemelere ev sahipliği yapmak üzere inşa edilmiştir. Nehir kenarındaki cephesi bronz bir araba ile taçlandırılmıştır ve önünde İtalyan hukukunun büyük adamlarının dev heykelleri bulunmaktadır. Binanın papalık yönetiminin adaletsizliklerinin yerini alan yeni düzeni somutlaştırması gerekiyordu, ancak kendisini hiçbir zaman Romalılara sevdirmedi. Yakında hem görünüşü hem de işinin doğası nedeniyle "Palazzaccio" (kabaca "çirkin eski saray") olarak adlandırıldı. 1970'lerde bina kendi ağırlığı altında çöküyordu, ancak şimdi restore edildi.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.