Ares Tepesi

Arios Pagos, Akropolis'in kuzeybatısında, yaklaşık 115 metre yüksekliğinde, Akropolis ile Pnyx ve Agoraios Kolonos tepeleri arasında duran kayalık bir tepedir.
13-04-2022 00:34:57
Ares Tepesi -
Ares Tepesi -

Ares Tepesi

Arios Pagos, Akropolis'in kuzeybatısında, yaklaşık 115 metre yüksekliğinde, Akropolis ile Pnyx ve Agoraios Kolonos tepeleri arasında duran kayalık bir tepedir. Adı ya tanrı Mars'tan (Yunan mitolojisine göre Olympus tanrıları tarafından Poseidon Alirrothios'un oğlunu öldürmekten yargılanan) ya da chthonic olan sözde "Ares Erinyes" ve "Semnes" den gelir. Ceza ve intikam tanrıları. Antik çağda, bu kaya bir yandan bir yargı organının ve özellikle MÖ 462'den sonra sorumlulukları olan Yüksek Mahkeme Parlamentosu'nun çalışma yeriydi. Taammüden cinayet, kundakçılık ve saygısızlık davalarının yargılanmasıydı ve diğer yandan, en önemlisi Semnian tanrıları veya Eumenides'in olası konumu Akropolis kayalığının kuzeybatı boşluğunda belirlenmiş olan birkaç kutsal alanla diniydi. .

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.

Sayfamızda yer alan içerikler, telif hakkı olmayan sayfalardan derlenmektedir. Yinede kasıtlı olmadan telif içeren içeriklere yer verildi ise bilgi@gidilmeli.com adresine bildirerek sayfamızdan kaldırılmasına yardımcı olabilirsiniz.