ARLINGTON

Arlington, ABD'nin Teksas eyaletinde bir şehir. "Tarrant Kontluğu"'nda bulunur ve Birleşik Devletler'de kontluk merkezi olmayan en büyük şehirdir. Nüfusu (2012 Nufus Tahmini itibariyle) 375,600 kisidir. ABD'nin en büyük 50., Teksas'ın en büyük 7. şehridir. Fort Worth merkezionden 19 km doğusunda; Dallas merkezinden 32 km batısın bulunup "Dallas–Fort Worth–Arlington" (2012 tahminleri itibariyle) 6,700,991 kisi nufusu olan "Metropleks" sehirlesmis bolgesi icindedir.
ARLINGTON -
ARLINGTON -
ARLINGTON -
ARLINGTON -
ARLINGTON -

ARLINGTON

Arlington, ABD'nin Teksas eyaletinde bir şehir. "Tarrant Kontluğu"'nda bulunur ve Birleşik Devletler'de kontluk merkezi olmayan en büyük şehirdir.

Nüfusu (2012 Nufus Tahmini itibariyle) 375,600 kisidir. ABD'nin en büyük 50., Teksas'ın en büyük 7. şehridir. Fort Worth merkezionden 19 km doğusunda; Dallas merkezinden 32 km batısın bulunup "Dallas–Fort Worth–Arlington" (2012 tahminleri itibariyle) 6,700,991 kisi nufusu olan "Metropleks" sehirlesmis bolgesi icindedir.

1841'de sehrin bulundugu mevkiye ilk Avrupa asilli gocmenler gelip yerlesmislerdir. Arlington sehri 1876 yılında "Teksas ve Pasifik DEmiryolu Şirketi" trafindan kurulmustur. Sehrin ismi Amerika Ic Savasi guney Konfederasyon Eyaletleri ordulari baskomutani olan General Robert E. Lee'nin "Arlington Kontlugu, Virginia'da bulunan "Arlington House" malikanesine artifla verilmistir.

Arlington, Arlington Teksas Üniversitesine ve bir General Motors fabrikasına ev sahipliği yapar

Arlington'da 1972'den itibaren gunumuzde "Texas Rangers" ismini tasiyan onemli "Amerikan Lig"'de oynayan beyzbol klubune ait "Rangers Ballpark"'da ve "Dallas Cowboys" ismini tasiyan profesyel onemli NFL liginde oynayan Amerikan futbolu takimi "AT&T Stadyumu (eskiden Cowboys Stadyum)" adli buyuk (80,000 kisisi oturarak toplam 105,000 kisi seyirci icin) kapali stadyumda yerlesik bulunmaktadilar.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.