ARPAÇAY ÇANAKSU KÜTÜK EV

Kars Valiliğimiz tarafından Çıldır Gölü kenarına yaptırılan “Arpaçay Kütük Ev” butik otel, cafe ve restoran olarak hizmet vermektedir. Kasım 2017’de hizmete açılan Kütük Ev, Kars merkeze 61 km, İlçe merkezine ise 22 km mesafededir.
ARPAÇAY ÇANAKSU KÜTÜK EV -
ARPAÇAY ÇANAKSU KÜTÜK EV -

ARPAÇAY ÇANAKSU KÜTÜK EV

Kars Valiliğimiz tarafından Çıldır Gölü kenarına yaptırılan “Arpaçay Kütük Ev” butik otel, cafe ve restoran olarak hizmet vermektedir. Kasım 2017’de hizmete açılan Kütük Ev, Kars merkeze 61 km, İlçe merkezine ise 22 km mesafededir. Sabah 08.00’den Akşam 21.00’e kadar hizmet veren Kütük Ev ziyaretçilerine nezih bir ortamda yemek yeme ve konaklama imkânı sunmaktadır. Kütük Ev içerisinde 5 adet butik oda mevcut olup konaklamak isteyenlere rezervasyon yoluyla hizmet verilmektedir. Kars merkezden her gün saat 10.30’da ücretsiz servis hareket etmekte olup aynı servis saat 15.30’da dönmektedir.

Türkiye’nin önemli tatlı su göllerinden birisi olan Çıldır Gölü, Kütük Evle birlikte ayrı bir değer kazanmış ve bu sayede Kars turizmine katkıda bulunulmuştur. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı tarafından tahsis edilen bir adet gezi teknesi ile yaz aylarında ziyaretçilere göl üzerinde tekne turu yaptırılmaktadır. Ayrıca Kütük Evin hemen yanı başına yaz aylarında piknik maksatlı göl kenarına gelen vatandaşlarımıza yönelik 40 adet kamelya yaptırılmıştır. Sahil düzenlemesi yapılarak vatandaşların gölden daha fazla istifade etmeleri sağlanmıştır. Kütük Evi kış aylarında ziyaret eden vatandaşlarımız ise buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde yürüme, atlı kızaklarla gezinti yapma, balıkçıların kalın buz tabakasını kırarak balık avlamalarını seyretme, Çıldır Gölü’ne has aynalı sazanın (sarıbalık) tadına bakma fırsatına sahip olmaktadırlar.

Kütük Ev’de açık büfe kahvaltı yapmak, geniş menü seçeneği ile yemek yemek, konaklamak ve tesis hakkında bilgi almak isteyen ziyaretlerimiz için rezervasyon numarası şu şekildedir: 0474 285 1010

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Galeri

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.