Borjomi

Borjomi, Gürcistan'ın güneyinde, Tiflis'e 160 km uzaklıkta, 10.546 nüfuslu bir tatil beldesidir. Samtskhe-Javakheti bölgesinin ilçelerinden biridir .
08-05-2021 17:10:38
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -
Borjomi -

Borjomi

Borjomi, Gürcistan'ın güneyinde, Tiflis'e 160 km uzaklıkta, 10.546 nüfuslu bir tatil beldesidir. Samtskhe-Javakheti bölgesinin ilçelerinden biridir ve Borjomi-Kharagauli Milli Parkı'nın doğu ucundaki pitoresk Borjomi Boğazı'nda bölgenin kuzeybatı kesiminde yer almaktadır. Kasaba, maden suyu endüstrisi (Gürcistan'ın bir numaralı ihracatı), Likani'deki Romanov yazlık sarayı ve Dünya Çapında Doğa Fonu-Borjomi-Kharagauli Milli Parkı ile ünlüdür. Borjomi maden suyu, özellikle eski Sovyetler Birliği'nin bir parçası olan ülkelerde iyi bilinmektedir; maden suyunun şişelenmesi bölge için önemli bir gelir kaynağıdır. Bölgedeki maden kaynaklarının sözde iyileştirici güçleri nedeniyle, sağlık sorunları olan kişilerin uğrak yeridir. Borjomi, Kafkasya'daki en kapsamlı ekolojik temalı eğlence parkına da ev sahipliği yapıyor.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.