Castell Coch

Castell Coch, Güney Galler'deki Tongwynlais köyünün üzerine inşa edilmiş 19. yüzyıldan kalma bir Gotik Revival kalesidir. Bölgedeki ilk kale, yeni fethedilen Cardiff kasabasını korumak ve Taff Gorge boyunca rotayı kontrol etmek için 1081'den sonra Normanlar tarafından inşa edildi.
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -
Castell Coch -

Castell Coch

Castell Coch, Güney Galler'deki Tongwynlais köyünün üzerine inşa edilmiş 19. yüzyıldan kalma bir Gotik Revival kalesidir. Bölgedeki ilk kale, yeni fethedilen Cardiff kasabasını korumak ve Taff Gorge boyunca rotayı kontrol etmek için 1081'den sonra Normanlar tarafından inşa edildi. Kısa bir süre sonra terk edilen kalenin toprak motifi, Gilbert de Clare tarafından yeni ilhak ettiği Galler topraklarını kontrol etmek için 1267 ile 1277 arasında inşa ettiği yeni bir taş sur için temel olarak yeniden kullanıldı. Bu kale muhtemelen 1314'teki yerel Galler isyanında yıkılmıştı. 1760'da, kale kalıntıları, aileye Güney Galler'deki geniş mülkleri getiren bir evlilik anlaşmasının parçası olarak Bute'nin 3. Kontu John Stuart tarafından satın alındı.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.