CENOVA

Cenova, günümüzde İtalya'nın Ligurya bölgesinde kendi ismini taşıyan Genova ilinin merkezi ve Ligurya Bölgesi'nin başkenti olan bir şehir ve yerel idare bakımından bir komündür. İsviçre'nin Cenevre şehri ile karıştırılmamalıdır.
22-09-2020 20:52:59
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -
CENOVA -

CENOVA

Cenova, günümüzde İtalya'nın Ligurya bölgesinde kendi ismini taşıyan Genova ilinin merkezi ve Ligurya Bölgesi'nin başkenti olan bir şehir ve yerel idare bakımından bir komündür.

İsviçre'nin Cenevre şehri ile karıştırılmamalıdır.

Cenova eski tarihsel merkezinin "Le Strade Nuove (Yeni Sokaklar)" ve "Palazzi dei Rolli (Rolli'lerin Sarayları)"'ndan oluşan büyük bir kısmı 2006dan itibaren UNESCO Dünya Mirasları İtalya listesine katılmıştır.

Cenova şehrinin çok zengin sanat, müzik, gastronomi. mimarı ve tarihsel özellilkleri dolayısıyla şehir 2004 yılı için Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.

Tarihçe

Şehir ismi diz anlamındadır. Şehir, coğrafi konumunun bir diz seklinde olması sebebiyle bu adı almıştır.

Tarihte ise İtalyan Şehir devleti olan Ceneviz'in başkenti olmuştur. Ünlü kâşif Kristof Kolomb'un doğduğu yerdir.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Nereye Gidilmeli ?

www.gidilmeli.com

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

Portofino - Alt Konumlar

Cenova Feneri

Cenova Feneri

Cenova Feneri, şehrin limanının ana deniz feneridir. Kule, civarda gece seyrüseferi için önemli bir yardımcı olmasının yanı sıra, Cenova Şehri için bir simge ve dönüm noktası olarak hizmet vermektedir. Duvardan inşa edilmiş, 76 m yüksekliğiyle dünyanın beşinci en yüksek deniz feneri ve ikinci en yüksek "geleneksel" deniz feneridir.

Cenova Akvaryumu

Cenova Akvaryumu

Cenova Akvaryumu, İtalya'nın en büyük akvaryumudur. İtalya'nın Cenova kentinin eski liman bölgesinde bulunan 33.000 metrekarelik akvaryum, Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği'nin bir üyesidir ve her yıl 1,2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.