Chelsea Physic Garden

Chelsea Fizik Bahçesi, 1673 yılında Worshipful Eczacılar Cemiyeti tarafından ilaç olarak kullanılmak üzere bitkiler yetiştirmek üzere Londra, İngiltere'de Eczacılar Bahçesi olarak kurulmuştur.
Chelsea Physic Garden  -
Chelsea Physic Garden  -
Chelsea Physic Garden  -
Chelsea Physic Garden  -

Chelsea Physic Garden

Chelsea Fizik Bahçesi, 1673 yılında Worshipful Eczacılar Cemiyeti tarafından ilaç olarak kullanılmak üzere bitkiler yetiştirmek üzere Londra, İngiltere'de Eczacılar Bahçesi olarak kurulmuştur. Burada şifa bilimine atıfta bulunan bu dört dönümlük fizik bahçesi, Oxford Üniversitesi Botanik Bahçesi'nden sonra İngiltere'deki en eski botanik bahçeleri arasındadır. Kaya bahçesi, alpin bitkilere ve Akdeniz bitkilerine ayrılmış Avrupa'daki en eski bahçedir. İngiltere'deki en büyük meyve veren zeytin ağacı orada, bahçenin ısıyı hapseden yüksek tuğla duvarlarıyla korunuyor ve kuşkusuz dünyanın en kuzeyindeki greyfurt açık havada büyüyor. Garden 1983 yılında tescilli bir hayır kurumu haline geldi ve ilk kez halka açıldı.

Bahçe, Londra Sağlık ve Tıp Müzeleri'nin bir üyesidir.[3] Aynı zamanda İngiliz Mirası tarafından İngiltere'deki Tarihi Parklar ve Özel Tarihi İlgi Alanındaki Bahçeler Kaydı'nda da I. Derecede listelenmiştir.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.