DAĞTEKKE KÖYÜ

Torbalı’ya 20 kilometre uzaklıktaki Dağtekke, sahip olduğu doğal güzelliklerle cennetten bir köşeyi andırır. Şifalı su kaynağı sayesinde ünlenen bu şirin mahalle, Torbalı’ya gelen doğa tutkunu ziyaretçilerin görmesi gereken yerlerin başındadır.
DAĞTEKKE KÖYÜ -
DAĞTEKKE KÖYÜ -
DAĞTEKKE KÖYÜ -

DAĞTEKKE KÖYÜ

Torbalı’ya 20 kilometre uzaklıktaki Dağtekke, sahip olduğu doğal güzelliklerle cennetten bir köşeyi andırır. Şifalı su kaynağı sayesinde ünlenen bu şirin mahalle, Torbalı’ya gelen doğa tutkunu ziyaretçilerin görmesi gereken yerlerin başındadır. Dağtekke köyünde bulunan şifalı su metal çürütücü özelliğe sahiptir.

Sindirim yolu, böbrek taşları, şeker hastalıkları, taş, kireçlenme, kum, çamur, üre gibi hastalıklara iyi geldiği bilinen suyun pek çok kişiyi sağlığına kavuşturduğu söylenir. Ameliyatsız ve ağrısız böbrek taşları ve kumuna çare olarak tavsiye edilen şifalı suyun çıktığı Dağtekke köyü doğayla baş başa vakit geçirmek için de elverişli bir ortam sunar.

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Galeri

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.