FORT WORTH

Fort Worth, ABD'nin Teksaseyâletinin büyük kentlerinden biridir. Fort Worth nüfusa göre yapılan listelemede Birleşik Devletler içinde on yedinci sırada ve Teksas eyaleti içinde ise on beşinci en geniş şehir olarak yer alır. Kuzey Teksas içinde konumlanır ve batıya kültürel bir geçiş kapısıdır. Şehir hemen hemen Tarrant, Parker ve Denton illerinde 300 square mil (780 km²) alan kaplar. 2009 yılı tahminlerine göre şehir 720.250 kişilik bir nüfusa sahiptir. Şehir Dallas–Fort Worth–Arlington'ın ikinci en geniş kültürel ve ekonomik merkezidir. Fort Worth ve etrafını çeviren Metroplex alan çeşitli iş olanakları ve bir dizi geniş atraksiyonlar sunar.
FORT WORTH -
FORT WORTH -
FORT WORTH -
FORT WORTH -
FORT WORTH -
FORT WORTH -

FORT WORTH

Fort Worth, ABD'nin Teksaseyâletinin büyük kentlerinden biridir. Fort Worth nüfusa göre yapılan listelemede Birleşik Devletler içinde on yedinci sırada ve Teksas eyaleti içinde ise on beşinci en geniş şehir olarak yer alır. Kuzey Teksas içinde konumlanır ve batıya kültürel bir geçiş kapısıdır. Şehir hemen hemen Tarrant, Parker ve Denton illerinde 300 square mil (780 km²) alan kaplar. 2009 yılı tahminlerine göre şehir 720.250 kişilik bir nüfusa sahiptir. Şehir Dallas–Fort Worth–Arlington'ın ikinci en geniş kültürel ve ekonomik merkezidir. Fort Worth ve etrafını çeviren Metroplex alan çeşitli iş olanakları ve bir dizi geniş atraksiyonlar sunar.

1849 yılında Trinity Nehri'nin dik yarli kıyısi üzerinde bir koruyucu askeri ileri karakol olarak kuruldu. Fort Worth şehri, bugün hala onun batı mirasını ve geleneksel mimari ve dizaynını kucaklar.

Ülkenin en büyük şirketlerinin bazılarının merkezleri Fort Worth'dedır. Bunlara arasinda AMR alt sirketleri olan American Airlines ve American Eagle Airlines), "John Peter Smith Hastanesi", Pier 1 Imports, RadioShack, BNSF Demiryolu, FUNimation Entertainment, [[Gallus Motosikletleri, ve Lockheed Martin aeronotik.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.