Gávea

Gávea Brezilya’nın Rio de Janerio şehrinin güney bölgesi olan Zona Sul’da yer alan bir mahalledir. São Conrado, Leblon, Lagoa ve Jardim Botânico ile komşudur. Rio’nun en önemli üniversitelerinden birisi olan PUC-Rio başta olmak üzere birçok eğitim kurumu bu bölgede yer almaktadır. Avrupa’dan özellikle Fransa’dan gelen ilk yerleşimcilerin yaşadığı bu bölgeye 16 Temmuz 1565 tarihinde Estácio de Sá tarafından Gávea ismi verildi.
20-04-2014 14:43:34

Gávea

Gávea Brezilya’nın Rio de Janerio şehrinin güney bölgesi olan Zona Sul’da yer alan bir mahalledir. São Conrado, Leblon, Lagoa ve Jardim Botânico ile komşudur. Rio’nun en önemli üniversitelerinden birisi olan PUC-Rio başta olmak üzere birçok eğitim kurumu bu bölgede yer almaktadır.

Avrupa’dan özellikle Fransa’dan gelen ilk yerleşimcilerin yaşadığı bu bölgeye 16 Temmuz 1565 tarihinde Estácio de Sá tarafından Gávea ismi verildi.

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.