Harikalar Sahili

Harikalar Sahili, Kocaeli ilinin Derince ilçesinde 60 evler sahilinde bulunan çevre ödüllü bir sahildir.
Harikalar Sahili -
Harikalar Sahili -
Harikalar Sahili -

Harikalar Sahili

Harikalar Sahili, Kocaeli ilinin Derince ilçesinde 60 evler sahilinde bulunan çevre ödüllü bir sahildir.2005 yılında Derince Belediyesi tarafından yapımına başlanmıştır. Resmi açılışı 2007 yılında yapılmıştır. 30 bin metrekarelik alanda inşa edilen sahilde masal kahramanları( Keloğlan ve Annesi, Rapunzel, Gargamel ve Şirinler, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Nasrettin Hoca, Çakmaktaşlar, Külkedisi vs.) örnek alınarak yapılmıştır. Karayolu ve vapur seferleri ile sahile ulaşmak mümkün. Sahil boyunca çeşitli restoran ve kafeler de bulunmaktadır.

Sahil, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinden halk otobüsleri ile gidilebilmektedir. Her yaştan insana hitap eden gerçek boyutlarında masal kahramanları, çarpışan botlar, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen yatların kullanılabileceği minik marina ve şelaleler de bulunmaktadır.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.

Sayfamızda yer alan içerikler, telif hakkı olmayan sayfalardan derlenmektedir. Yinede kasıtlı olmadan telif içeren içeriklere yer verildi ise bilgi@gidilmeli.com adresine bildirerek sayfamızdan kaldırılmasına yardımcı olabilirsiniz.