Jardim Botânico

Jardim Botânico (Türkçesi: Botanik Bahçesi) Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir mahalledir. Ipanema ve Leblon’un kuzeyinde. Lagoa Rodrigo de Freitas’in hemen karşısında ve Gavea’nın hemen doğusunda ye alır. Jardim Botânico, Rio de Janerio şehrinin Zona Sul (Güney Bölgesi)’nin sınırları içerisinde yer alır.

Jardim Botânico

Jardim Botânico (Türkçesi: Botanik Bahçesi) Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir mahalledir. Ipanema ve Leblon’un kuzeyinde. Lagoa Rodrigo de Freitas’in hemen karşısında ve Gavea’nın hemen doğusunda ye alır. Jardim Botânico, Rio de Janerio şehrinin Zona Sul (Güney Bölgesi)’nin sınırları içerisinde yer alır.

Mahalle ismini aynı bölgede yer alan Rio de Janeiro Botanik Bahçesi'nden almıştır. Genelde orta ve orta-üst sınıfın yaşadığı bir yer alan Jardim Botânico’nun sınırlarında hiçbir favela yoktur ki bu Rio de Janerio şehrinde çok nadirdir. Rio’nun diğer bölgelerinden buraya ayıran önemli başka bir özellikte birbirinden oldukça uzakta konut birimlerinin yer almasındır.

Bölgenin ana ulaşım arteri Rua Jardim Botanico yani Jardim Botanico Caddesi’dir. Bu yol mahalleye komşu olan Tijuca Ormanı’na çıkar.

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.