Kaheti

Kaheti, Gürcistan’ın doğusu kesiminde idari bölge. Kuzeyinde Tuşeti bölgesi ve Kafkas Dağları, güneyinde ve doğusunda Azerbaycan, batısında ise Kartli bölgesi yer alır.
27-04-2021 20:23:31
Kaheti -

Kaheti

Kaheti, Gürcistan’ın doğusu kesiminde idari bölge. Kuzeyinde Tuşeti bölgesi ve Kafkas Dağları, güneyinde ve doğusunda Azerbaycan, batısında ise Kartli bölgesi yer alır. Kaheti, coğrafi olarak İç Kaheti ve Dış Kaheti olmak üzere iki bölgeye ayrılır. Bölgenin başlıca akarsuları Alazani nehri ve onun bir kolu olan İori ırmağıdır. Bölge nüfusunun önemli bir kısmı Azerilerden oluşuyor.

Kaheti bölgesindeki en önemli kenti Telavi'dir. Başlıca tarihsel kalıntı ise, Azerbaycan sınırında yer alan Davit Gareca Manastır kompleksidir. Tsinandali Sarayı ve Bahçesi ve Akura Kilisesi de bölgedeki diğer önemli tarihî mekanlar arasında yer alır.

Seyahat bilgisi

Kaheti'deki seyahat altyapısı, Gürcistan'ın en çok ziyaret edilen bölgesi olduğu için hızla gelişiyor. Bu bölgede seyahat ederken bir misafir evinde, küçük ve konforlu bir otelde ya da güzel bir butik otelde kalmayı tercih edebilirsiniz. Telavi ve Signagi en çok ziyaret edilen şehirlerdir. Signagi üç yıl önce yenilendi. Yakın zamana kadar sadece bazı aile otelleri (ortak banyolu bir aile evinde sade odalar) vardı, ancak şimdi Signagi'de birkaç otel bulunuyor.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Nereye Gidilmeli ?

www.gidilmeli.com

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

Davit Gareca - Alt Konumlar

Davit Gareca

Davit Gareca

Davit Gareca, Doğu Gürcistan'ın Kaheti bölgesinde, Gareca Dağı'nın yarı çöl yamaçlarında bulunan, kayalara oyulmuş Gürcü Ortodoks manastırı kompleksi. Gürcistan'ın başkenti Tiflis'in yaklaşık 60–70 km güneydoğusunda yer alır.

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.