Kaieteur Şelalesi

Kaieteur Şelalesi, üzerinden akan suyun hacmi ile dünyanın en büyük tek damla şelalesi. Ayrıca Kaieteur, saniyede 663 metreküp ortalama akış hızıyla (saniyede 23.400 feet küp) dünyanın en güçlü şelaleleri arasındadır.
14-06-2022 16:34:30
Kaieteur Şelalesi -
Kaieteur Şelalesi -
Kaieteur Şelalesi -
Kaieteur Şelalesi -
Kaieteur Şelalesi -

Kaieteur Şelalesi

Kaieteur Şelalesi, üzerinden akan suyun hacmi ile dünyanın en büyük tek damla şelalesi. Üzerinde bulunan Potaro Nehri içinde Kaieteur Milli Parkı, bu bir bölümünde oturur Amazon yağmur ormanı dahil Potaro-Siparuni bölgesinde Guyana. Kumtaşı ve konglomera üzerindeki daldırılmasından ölçüldüğünde 226 metre (741 ft) yüksekliğindedir. İlk mola uçurum. Daha sonra, ölçümlere dahil edildiğinde toplam yüksekliği 251 metreye (822 ft) getiren bir dizi dik kaskadın üzerinden akar. Birçok düşme daha yüksek olsa da, az sayıda yükseklik ve su hacmi birleşimine sahiptir. Ayrıca Kaieteur, saniyede 663 metreküp ortalama akış hızıyla (saniyede 23.400 feet küp) dünyanın en güçlü şelaleleri arasındadır.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.

Sayfamızda yer alan içerikler, telif hakkı olmayan sayfalardan derlenmektedir. Yinede kasıtlı olmadan telif içeren içeriklere yer verildi ise bilgi@gidilmeli.com adresine bildirerek sayfamızdan kaldırılmasına yardımcı olabilirsiniz.