Karamağara Koyu

Karamağara Koyu, Hatay'ın Yayladağı ilçesinin yaklaşık 10 km kuzeyinde bulunan koydur. Kıvrımlı yollar ile ulaşımı sağlanan koy, dönemin korsanları için doğal bir korunma noktası olarak biliniyor.
Karamağara Koyu -

Karamağara Koyu

Karamağara Koyu, Hatay'ın Yayladağı ilçesinin yaklaşık 10 km kuzeyinde bulunan koydur. Kıvrımlı yollar ile ulaşımı sağlanan koy, dönemin korsanları için doğal bir korunma noktası olarak biliniyor. Doğu Akdeniz'in başlangıç bölgesinde bulunan bu doğal oluşum özellikle yerli turistlerin uğrak noktalarından olmaya aday görünüyor.
Birkaç yıl öncesine kadar sadece yerel halk tarafından bilinen koy, Yayladağı Kültür Varlıklarını Koruma Derneği'nin (KUTAV) çabaları ile daha geniş kesimler tarafından bilinirliği sağlandı.Bölgeye gelen turistlerin en beğendiği özellikler genellikle '' el değmemiş doğa ve berrak su '' şeklinde tanımlanıyor. Özellikle dalış sporuna meraklı ve su altı fotoğrafçılığı yapan kişiler bölgeyi favori mekanları arasında tanımlıyor.Ayrıca 1998 yılından bu yana yerli ve yabancı turistler gezi teknesi aracılığı ile bölgeyi farklı açılardan görme imkanına sahipler.
Bölgenin en büyük dezavantajı ulaşımın görece zor olması çünkü bu bölge sarp araziden oluşuyor ve ulaşım araçları ile bölgeye tam olarak varılamıyor. Ayrıca altyapı eksikliği de bir diğer olumsuz faktör olarak göze çarpıyor.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.

Sayfamızda yer alan içerikler, telif hakkı olmayan sayfalardan derlenmektedir. Yinede kasıtlı olmadan telif içeren içeriklere yer verildi ise bilgi@gidilmeli.com adresine bildirerek sayfamızdan kaldırılmasına yardımcı olabilirsiniz.