KUZU YAYLASI

Kuzu Yayla; ülkemizin ulusal ve uluslararası düzeyde öneme sahip müstesna köşelerinin korunarak sürdürebilirliğin sağlanması, bu sahalarımıza olan farklı kullanım taleplerinin...
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -
KUZU YAYLASI -

KUZU YAYLASI

Kuzu Yayla; ülkemizin ulusal ve uluslararası düzeyde öneme sahip müstesna köşelerinin korunarak sürdürebilirliğin sağlanması, bu sahalarımıza olan farklı kullanım taleplerinin kontrolü ve planlı bir şekilde karşılanması ve buraların koruma-kullanma dengesi düzeltilerek gelecek nesillere milli miras bırakılması amacı ile 11.07.2011 tarih ve 903 sayılı Bakanlar Kurulu Oluru ile tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.

Kartepe ilçesinde yer alan Kuzu Yayla Tabiat Parkı alanı 109,7 Ha'dır. Tabiat Parkı, Kartepe 'de kurulmuş olup doğal hayatın bütün güzelliklerini taşımaktadır. Kartepe ilçesi merkezi, Kocaeli il merkezine 25 km, İstanbul'a 132km, Sakarya 58 km, Bursa 147 km, Eskişehir 180 km ve Ankara ise 354 km mesafededir. Bu iller, nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yerleşim alanlarına yakındır ve ulaşım kolaylığı mevcuttur. Kuzu Yayla Tabiat Parkı, coğrafi olarak Kocaeli ili, Kartepe ilçe sınırları dahilinde Maşukiye ve Derbent mahalleri sınırları içinde, 1602 rakımlı Kartepe'nin bitişiğinde, Marmara Körfezi ve Sapanca Gölü'nü gören kuzey batısında bulunmaktadır.

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Galeri

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.