Leblon

Leblon Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir barriodur. Şehrin metrekaresi en değerli bölgesidir. Komşu mahalle olanIpanema ikinci sıradadır. Leblon aynı zamanda bulunduğu bölgedeki plaja da verilen isimdir. Rio’nun güney bölgesi olan Zona Sul’da yer alan Leblon Lagoa Rodrigo de Freitas, Morro Dois Irmãos ve Jardim de Alá kanalları arasındaki bölgedir. Sınır olduğu mahalleler de Gávea, Ipanema, Lagoa ve Vidigal’dır.Leblon’un ismi 19. yüzyılda bu bölgenin sahibi olan Fransız kökenli işadamı Charles Le Blond’dan gelmektedir.Leblon Ipanema’nın batısında yer almadıktadır.
20-04-2014 14:39:24
Leblon -

Leblon

Leblon Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir barriodur. Şehrin metrekaresi en değerli bölgesidir. Komşu mahalle olanIpanema ikinci sıradadır. Leblon aynı zamanda bulunduğu bölgedeki plaja da verilen isimdir. Rio’nun güney bölgesi olan Zona Sul’da yer alan Leblon Lagoa Rodrigo de Freitas, Morro Dois Irmãos ve Jardim de Alá kanalları arasındaki bölgedir. Sınır olduğu mahalleler de Gávea, Ipanema, Lagoa ve Vidigal’dır.Leblon’un ismi 19. yüzyılda bu bölgenin sahibi olan Fransız kökenli işadamı Charles Le Blond’dan gelmektedir.Leblon Ipanema’nın batısında yer almadıktadır. Kuzeyde Gávea ile; batıda ise adlı iki ayrı doruğu olduğu için tercümesi İki Erkek Kardeş olarak çevrilen bir dağ olanDois Irmãos’a komşudur. Leblon ile Ipanema birbirilerine benzemekle birlikte gelir seviyesi daha yüksektir. Plajı Ipanema’ya kıyasla daha az turistin olması nedeniyle daha sakindir.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.