Mersin Marina

Mersin Marina Mersin merkez ilçelerinden Yenişehir'de yer alan bir marina ve alışveriş merkezidir.
Mersin Marina -

Mersin Marina

Mersin Marina Mersin merkez ilçelerinden Yenişehir'de yer alan bir marina ve alışveriş merkezidir. Birçok ünlü markaya ev sahipliği yapan alışveriş merkezinde aynı zamanda restoran ve kafeler de vardır.

Yerleşim
Marina Yenişehir ilçesi batı kesiminde ve 36°46′K 34°34′D koordinatlarindadir. Marina denize paralel uzanan Adnan Menderes bulvarı üzerinde ve Mersin Limanı'nin 6 kilometre kadar batısındadır.

Geçmişi
Mersin marinası uzun süre Mersin Limanı'nin bati bölümünde dalgakıranının sahile bağlandığı noktanın bitişiğindeydi. Fakat kapasitesi yetersiz bulununca bugünkü tesislerin yapılmasına karar verildi. Eski marina balıkçı barınağı haline getirilip, bugünkü marinanin inşaatına başlandı. Iş yap-islet-devre usulü ile ERS firmasınca yapılarak 2006 yılında hizmete açıldı.anı'nin 6 kilometre kadar batısındadır.

Marina
Mersin Marina aslında marina ile alış veriş merkezinin bir araya geldiği bir komplekstir. Marinanın yanı sıra sahilde lokanta ve kafeler, daha iç kesimde ise lüks mağazalar, sinema salonları vb. vardır. Marinanın bu bölümünün alanı 145 dekardır. Marinanin su bölümü ise dalgakıranlarla korunmuştur. Batı dalgakıranı 1140 metre, doğu dalgakıranı ise 265 metredir. İskele uzunluğu 2500 metre olup bu uzunluk 500 yat için yeterlidir. İskele ve dalgakıranla korunmüş su bölümu alanı 160 dekardır.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.

Sayfamızda yer alan içerikler, telif hakkı olmayan sayfalardan derlenmektedir. Yinede kasıtlı olmadan telif içeren içeriklere yer verildi ise bilgi@gidilmeli.com adresine bildirerek sayfamızdan kaldırılmasına yardımcı olabilirsiniz.