PAŞADERE PARKI

Çameli Paşaderesi şehir merkezinin hemen içerisinde yer alan, yanındaki dağdan akan doğal ve buz gibi suyu ile dikkat çekiyor. Paşaderesi, Çameli şehir merkezine 200 metre mesafede olup, zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü, kamp alanları, dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -
PAŞADERE PARKI -

PAŞADERE PARKI

Çameli Paşaderesi şehir merkezinin hemen içerisinde yer alan, yanındaki dağdan akan doğal ve buz gibi suyu ile dikkat çekiyor. Paşaderesi, Çameli şehir merkezine 200 metre mesafede olup, zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü, kamp alanları, dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Dağdan akan şelale de görülmeye değerdir. Bölge, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, çadır kampı yapmak için uygun özellikte olup, şelalenin keyifli seyri eşliğinde piknik yapabilir, yeşillikler arasında doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Paşaderisi, barındırdığı değişik ağaç türleri sayesinde renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Paşaderesi mesire alanında bahar ayındaki yeşil örtü, yaz dönemindeki serinlik, sonbaharda sarıdan kırmızıya dönen renkler ve kışın yalınlığı tabiatla bir olma duygularınızı coşturacaktır. yeşilin iç içe girdiği mesire yeri tabiat severlerin hayli ilgisini çekmektedir. Yeni oluşturulan sosyal tesisler ve oturma sahaları bölgenin çekiciliğini daha da artırmaktadır.

Aileler, okul kafileleri ve benzeri kalabalık gruplar, şehir içinde olmasına karşın içine serpilmiş yeşillik ve ormanda nefis bir gün geçirebilirler. Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı'nın Çameli ilçesindeki Paşaderesi Parkı'nda başlattığı düzenleme çalışmaları, geçtiğimiz bahar ayı döneminde bitti. Paşaderesi Parkı'nda yapılan çalışmada, parka oturma ve dinlenme alanları, piknik alanları, çocuk oyun alanı, fitnes alanı, su deposu, aydınlatma sulama sistemi ve peyzaj düzeni yapıldı. Yaklaşık 9 bin metrekarelik alanı kapsayan çalışma tamamlandı. Paşaderesi, dinlenmek isteyen vatandaşların yaz kış 24 saat boyunca yerli ve yabancı misafirlerin hoşça vakit geçirebilecekleri bir mesire alanıdır.

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Galeri

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.