Sempione Parkı

Parco Sempione, İtalya'nın Milano kentinde bulunan büyük bir şehir parkıdır. 1888 yılında kurulmuş, toplam 38.6 hektarlık bir alana sahiptir ve şehrin tarihi merkezinde, Bölge 1 idari bölümü içinde yer almaktadır.
12-10-2021 23:56:51
Sempione Parkı -
Sempione Parkı -
Sempione Parkı -
Sempione Parkı -

Sempione Parkı

Parco Sempione, İtalya'nın Milano kentinde bulunan büyük bir şehir parkıdır. 1888 yılında kurulmuş, toplam 38.6 hektarlık (95 dönüm) bir alana sahiptir ve şehrin tarihi merkezinde, Bölge 1 idari bölümü içinde yer almaktadır.

Park, Milano'nun başlıca simge yapılarından ikisi olan Sforza Kalesi'nin bahçelerine ve Barış Kemeri'ne bitişiktir. Parkın tasarımı, mimar Emilio Alemagna'ya bağlı olarak, her iki anıtı da kapsayan panoramik manzaralar yaratmak amacıyla tasarlandı. Parco Sempione'nin üçüncü önemli anıtı, 1933 yılında inşa edilen ve şu anda Triennale di Milano sanat fuarına ev sahipliği yapan Giovanni Muzio tarafından tasarlanan Palazzo dell'Arte'dir ("Sanat Sarayı").

Parkta Arena Civica, halka açık akvaryum ve Torre Branca kulesi var. X Triennial Pavilion (1954) bir halk kütüphanesine dönüştürülmüştür.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.