Taj Mahal Palace Hotel

Tac Mahal Palace, Hindistan'ın Maharashtra kentinde Mumbai'nin Colaba bölgesinde, Hindistan Geçidi'nin yanında yer alan, tarihi, beş yıldızlı, lüks bir oteldir. 
Taj Mahal Palace Hotel -
Taj Mahal Palace Hotel -
Taj Mahal Palace Hotel -
Taj Mahal Palace Hotel -
Taj Mahal Palace Hotel -
Taj Mahal Palace Hotel -

Taj Mahal Palace Hotel

Tac Mahal Palace, Hindistan'ın Maharashtra kentinde Mumbai'nin Colaba bölgesinde, Hindistan Geçidi'nin yanında yer alan, tarihi, beş yıldızlı, lüks bir oteldir. Saracenic Revival tarzında inşa edilmiş, 1903'te Taj Mahal Hotel olarak açılmıştır ve tarihsel olarak genellikle "Taj" olarak bilinmektedir. Otel, Mumbai'den yaklaşık 1.050 kilometre (650 mil) uzaklıkta Agra şehrinde bulunan Tac Mahal'in adını almıştır. İngiliz Raj döneminden beri Doğu'daki en iyi otellerden biri olarak kabul edilmiştir. Otel, 2008 Mumbai saldırılarında hedef alınan başlıca yerlerden biriydi.

Taj Hotels Resorts and Palaces'ın bir parçası olan otel, 560 oda ve 44 süite sahiptir ve grubun amiral gemisi olarak kabul edilir; 1.600 personel istihdam etmektedir. Otel, tarihsel ve mimari olarak birbirinden farklı iki farklı yapıdan oluşmaktadır: Tac Mahal Sarayı ve Kule (Tac Mahal Sarayı 1903'te inşa edilmiştir; Kule 1972'de açılmıştır).

Otel, başkanlardan endüstri kaptanlarına ve şov dünyasının yıldızlarına kadar birçok önemli konuğu ağırlayan uzun ve seçkin bir tarihe sahiptir.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.