Via Condotti

Via dei Condotti, İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan bir moda ve alışveriş caddesidir. Antik Roma dönemlerinde, eski Flaminia Yolu'ndan geçip, Tiber Nehri'ni Pincio tepesine ulaştıran insanları harekete geçiren sokaklardan biriydi.
12-01-2022 23:40:44
Via Condotti -
Via Condotti -
Via Condotti -

Via Condotti

Via dei Condotti, İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan bir moda ve alışveriş caddesidir. Antik Roma dönemlerinde, eski Flaminia Yolu'ndan geçip, Tiber Nehri'ni Pincio tepesine ulaştıran insanları harekete geçiren sokaklardan biriydi. İspanyol Merdivenleri'nin dibinde başlamaktadır ve adını Agrippa Hamamları'na su taşıyan kanallar almaktadır. Günümüzde, Milano'nun Via Montenapoleone'sine, Paris'in Rue du Faubourg-Saint-Honoré'una, Floransa'daki Via de' Tornabuoni'ye veya Londra'nın Bond Caddesi'ne eşdeğer olarak Roma merkezli İtalyan moda perakendecilerinin barındığı bir caddedir.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.