Vidigal (favela)

Vidigal Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir faveladır. Şehrin güneyindeki Zona Sul bölgesinde yer alan bu faveladan Ipanema plajı ve Ilhas Cagarras görülebilir. Vidigal Leblon ve São Conrado mahalleri arasında yer almaktadır. Bu favela İki Erkek Kardeş anlamına gelen Morro Dois Irmãos dağının yamacında kurulmuştur. Şehrin suç oranının en yüksek olduğu bölgelerinden birisidir. Geçmişte uyuşturucu baronlarının hem kendi aralarında, hem de polis ile sık sık çatışmaların olduğu bir bölgedir.
Vidigal (favela) -

Vidigal (favela)

Vidigal Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir faveladır. Şehrin güneyindeki Zona Sul bölgesinde yer alan bu faveladan Ipanema plajı ve Ilhas Cagarras görülebilir. Vidigal Leblon ve São Conrado mahalleri arasında yer almaktadır. Bu favela İki Erkek Kardeş anlamına gelen Morro Dois Irmãos dağının yamacında kurulmuştur. Şehrin suç oranının en yüksek olduğu bölgelerinden birisidir. Geçmişte uyuşturucu baronlarının hem kendi aralarında, hem de polis ile sık sık çatışmaların olduğu bir bölgedir.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.