Nereye Gidilmeli ?

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

Nereye Gidilmeli ?

www.gidilmeli.com

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

ESKİ KONAK

ESKİ KONAK

İki katlı, dışarısı taş, içerisi bağdadi olan yapıdır. İlk önce 1914 yılında hastane olarak kullanılmıştır. Korunması gerekli kültür varlığı olarak tescilli eski hükümet konağı, kültür bakanlığına tahsislidir. Müze olması kararlaştırılan bina ören yeri gelirlerinden restore edilmektedir.

BEYDİLİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ

BEYDİLİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Çivril’in önemli turizm ve mesire yerlerinden bir tanesi olan “Beydilli” Çivril Belediyesi’nin girişimleri ile yamaç paraşütü turizmine açıldı. Işıklı Gölü’ne karşı uçarak eşsiz manzaranın yadını çıkaran sporcular Çivril’in Beydilli Mahallesi sınırları içersinde 1208 metre yüksekliğinde olan Değirmenci Tepe’den atlayışlarını yapıyorlar.

BEYCESULTAN

BEYCESULTAN

Türbe binası tamamen Selçuklu mimarisi tarzında, oldukça bakımsız, harap olmak üzeredir. Sekizgen bir plan üzerine yapılmış, doğu yönünde yüksek olmayan bir kapısı, güney yönünde bir adet penceresi vardır. Türbe kesme taş, devşirme mermer, ve aralarında tuğla malzeme ile inşa edilmiştir.

SÜPHAN DAĞI

SÜPHAN DAĞI

Süphan Dağı Adilcevaz ilçesinin sınırlarına dahildir. Van Gölü’nün Kuzey tarafından Adilcevaz, Erciş ve Patnos arasında yer alır. Türkiye'nin en yüksek üçüncü dağıdır. Volkanik bir oluşum olan dağ, Türkiye’deki volkanik dağlar arasında yükseklik bakımından ikinci sırada yer alır. Toplam 4058 metre yüksekliğe sahip dağ, tırmanış için sıkça tercih edilir.

PİRİNÇ HAN

PİRİNÇ HAN

Pirinç Han Ankara'nın Altındağ ilçesinde, At pazarı mevkiinde bulunan bir handır. Günümüzde çoğunluğunu antikacıların oluşturduğu dükkanlara ev sahipliği yapmaktadır. Giriş duvarında ünlü Türk şairi Faruk Nafiz Çamlıbel'in Han Duvarları isimli şiiri yazmaktadır.

Nerede Kalınır?

Nerede Kalınır?

Gideceğiniz Yerde Konaklama Yapabiliceğiniz Yerler...

Yorumlar

www.gidilmeli.com

Sizden Gelen Yorumlar

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.