Nereye Gidilmeli ?

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

Ariassos Harabeleri

Ariassos Harabeleri

Ariassos, Antalya’nın kuzeybatısında bulunan Taurus Dağlarındaki dar, taşlık bir vadide kurulmuştur. Ariassos’a ait bulunan en eski madeni para M.Ö. birinci yüzyıla aittir. Bir yüzünde Zeus’un başı bulunan bu paraların diğer yüzünde de kambur bir boğa görülür. Strabo, diğer kaynaklarda Areassos ve Ariassos olarak da geçen şehirden Aarossas olarak bahseder. Yıkılmış birkaç Helenistik duvar dışında diğer tüm kalıntılar Roma ve Bizans dönemlerine aittir. En iyi korunmuş yapı, ortadaki kemeri daha yüksek ve geniş olan üç kemerli zafer takı şeklindeki şehir kapısıdır.

Aquaworld - Kemer

Aquaworld - Kemer

Kemer, en yoğun tatil beldelerinden biri. Akdeniz'e has mavisiyle cazibesini koruyan temiz denizi Toroslar'ın yemyeşil çam ormanları, narenciye bahçeleriyle çevrili. Kemer'de gündüz ve gece apayrı dünyalar yaşanıyor. Plajın sahil kesimi rengarenk şemsiyelerle, şezlonglarla görünmez olurken, denizin açıklarında jet-ski, banana, su kayağı, parasailing, surf hamburgere binenlerle renkleniyor. Kemer'de son yıllarda hizmete giren Aquaworld isimli bir de su cenneti var. İşletmede,türlü su eğlenceleri, kaydıraklarla coşarak, akşama dek eğlenilebilir.

AquaPark Dedeman - Muratpaşa

AquaPark Dedeman - Muratpaşa

Aquapark Dedeman Antalya’da eğlenceye limit yok.İster çocuk olun ister yetişkin, 40.000 m² üzerine kurulu, Akdeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip Aquapak Dedeman Antalya size unutamayacağınız bir ‘su’ macerası yaşatacak.quapark Dedeman Antalya size ; özel kaydırakları,dalga/ eğlence /çocuk havuzları ve restaurantları ile bugüne kadar yaşamadığınız ," fun" tastik bir tatil sunuyor.Gelin sınırsız eğlenceyi Aquapark Dedeman Antalya da yaşayın.En Büyük - En Heyecanlı !Tam 24 adet kaydırak bugüne kadar yaşamadığımız heyecanları size yaşatacak!

Antalya Dolphinland - Muratpaşa

Antalya Dolphinland - Muratpaşa

BeachPark binyesinde hizmet veren DolphinLand, Mila ve Melina adındaki beyaz balinalar, Alisia ve Suera adındaki yunuslar, Gena ve Daşa adındaki iki deniz kedisinden oluşan sevimli gösteri grubunun muhteşem gösterisini izleyebileceğiniz Türkiye' deki ilk yunus gösteri merkezi. Antalya Beach Park içinde yer alan Aqualand ve Dolphinland 48 dönüm arazi üzerine kurulu. Dolphinland Gösteri Merkezi ise sahip olduğu iki yunus balığı, iki beyaz balina ve iki deniz aslanı ile çok eğlenceli şovlara sahne oluyor. Ukrayna'dan gelen eğitimli hayvanlarla birlikte yüzmek de mümkün.

Çelebi Marina Antalya

Çelebi Marina Antalya

Çelebi Marina Antalya; denizde 235, karada 300 yat kapasitesine sahip olup ülkemizin 5. büyük yat limanı. Uluslararası standartların üzerinde bir perspektifle baştan sona yenilenen Çelebi Marina Antalya 24 saatinizi dolu dolu geçireceğiniz bir yaşam merkezi.Antalya şehir merkezine 10 km, Antalya havalimanına ise 30 km uzaklığında. Antalya'nın renkli yaşamı ile iç içe bir dünya.

Kargıhan - Manavgat

Kargıhan - Manavgat

Kargı Han, Alanya'nın batısında, Manavgat sınırları içerisindeki Beydiğin köyünde Kargı çayının kuzeyindedir.Hanın kitabesi olmadığı için yapım yılı hakkında bilgi yoktur. 46 metre eninde, 50 metre boyunda taş yapıdır. Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde Akdeniz ile İç Anadolu'yu bağlayan yol üzerinde, Kesikbel mevkiinde kervansaray olarak kullanıldığı sanılmaktadır.

Yorumlar

www.gidilmeli.com

Sizden Gelen Yorumlar