Nereye Gidilmeli ?

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

Dragon Nehri - Manavgat

Dragon Nehri - Manavgat

Türkiye'deki bir çok nehir rafting ve kano sporları için çok uygundur. Dragon nehri de ratfing için mükemmel güzergahlardandır.Doğaya yönelik turizm aktivitelerinin arttığı günümüzde doğa sporları önem kazanmaktadır. Rafting en centilmen yarışmaların yapıldığı sporlardan biri olarak önem kazanmaktadır. İnsanlar yüzyıllardan beri etraflarında akan kendilerini hayatın güzelliklerine ve kaynağına götüren nehirlerden çok etkilenmiştir. Bugün, onun çoşkusuna meydan okumak ve aciz vucudu ve aklı ile doğaya karşı koymak ihtiyacındadır. Rafting'in doğuşu hiç kuşkusuz insanın ilk taşkın nehirleri keşfetmesiyle başlar. Günümüzde rafting dünyanın batısında çok popüler bir spordur.

Avanos Beliği - Manavgat

Avanos Beliği - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir Avanos Beliği.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

Güğlenpınar Yaylası - Manavgat

Güğlenpınar Yaylası - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir Güğlenpınar yaylası.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

Kesikbeli Yaylası - Manavgat

Kesikbeli Yaylası - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir Kesikbeli yaylası.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

İkiz Yaylası - Manavgat

İkiz Yaylası - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir İkiz yaylası.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

Gücer Yaylası - Manavgat

Gücer Yaylası - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir Gücer yaylası.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

Demre Yaylası - Manavgat

Demre Yaylası - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir Demre yaylası.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

Alıç Yaylası - Manavgat

Alıç Yaylası - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir Alıç yaylası.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

Akçaalan Yaylası - Manavgat

Akçaalan Yaylası - Manavgat

Köprü çayı vadisinin ikiye ayrıldığı Torosların üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlilerinden biridir Akçaalan yaylası.Manavgat'ın dağlık bir görünüme sahip olması ve bu nedenle tarım arazilerinin azlığı dağ köylerinde yaşayan halkın geçimini keçi besleyerek sağlanmasını gerektirir. Bu yüzden köy halkının %90'ı yaz aylarında hayvanları ile birlikte yaylalara göçerler.

Yorumlar

www.gidilmeli.com

Sizden Gelen Yorumlar