Nereye Gidilmeli ?

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

SELİMİYE CAMİİ (Aziz Sophia Katedrali)

SELİMİYE CAMİİ (Aziz Sophia Katedrali)

Tarihi Ayasofya Katedrali olarak bilinen Selimiye Camii (Yunanca: Τέμενος Σελιμιγιέ), Kuzey Lefkoşa'da bulunan ve camiye çevrilmiş eski bir Roma Katolik katedralidir. Kentin ana camisidir. Selimiye Camii, muhtemelen daha eski bir Bizans kilisesi üzerine inşa edilmiş, Kıbrıs'taki hayatta kalan en büyük ve en eski Gotik kiliseye (iç ölçüler,: 66 X 21 m) ev sahipliği yapmaktadır.

LEFKOŞA

LEFKOŞA

Lefkoşa (Yunanca: Λευκωσία (Lefkosia), İngilizce: Nicosia) Kıbrıs adasının ortasında yer alan, Kıbrıs Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti. Kıbrıs'ın en kalabalık kenti ve en önemli kültür, sanayi, ticaret ve ulaşım merkezidir. Lefkoşa, 35°10' kuzey, 33°21' doğuda bulunur.

2019-03-20 13:50:37
KIBRIS

KIBRIS

Kıbrıs (Yunanca: Κύπρος, Kipros), Güneybatı Asya'da bulunur ve Akdeniz'in Sicilya ve Sardinya'dan sonra üçüncü büyük adasıdır. Kuzeyinde 65 km mesafe ile Türkiye, doğusunda 112 km mesafe ile Suriye, 267 km ile İsrail, 162 km ile Lübnan; güneyinde 418 km ile Mısır; kuzeybatısında ise 965 km ile Yunanistan yer almaktadır.

2019-03-20 13:36:34
MEKSİKA

MEKSİKA

Meksika (İspanyolca: México, resmî adıyla Meksika Birleşik Devletleri Kuzey Amerika'nın güney yarısında yer alan federal cumhuriyet. Kuzeyde Amerika Birleşik Devletleri; güney ve batıda Atlas Okyanusu; güneydoğuda Guatemala, Belize ve Karayip Denizi; doğuda ise Meksika Körfezi ile komşudur.

2019-03-19 15:07:04
YEŞİLPINAR

YEŞİLPINAR

Yeşilpınar, Giresun ilinin Yağlıdere ilçesine bağlı bir köydür. Yeşilpınar köyü Sınır köyünün iki ye ayrılması neticesinde tüzel kişiliğne kavuşmuştur. Sınır ve yeşilpınar köylerinin tarihi aynı olup, çok geniş sınrlara sahip olması ve hane sayısının fazlalığı nedeni ile köy ikiye bölünmüştür.

GÖKOVA

GÖKOVA

Gökova. Muğla'nın Ula ilçesine bağlı bir mahalledir. Gökova bölgesinde bilinen tarih MÖ 2600 yıllarına kadar dayanır. Gökova'nın şu anki bulunduğu yörede Karya Uygarlığı'na ait İdima adında bir kent kurulmuştur.

Yorumlar

www.gidilmeli.com

Sizden Gelen Yorumlar