Nereye Gidilmeli ?

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

MADRİD

MADRİD

Madrid, İspanya'nın başkenti ve Madrid bölgesinin yönetim merkezi. İber Yarımadası'nın orta kesiminde yer alır. Madrid İstanbul, Londra, Berlin ve Paris'ten sonra Avrupa'nın en en kalabalık beşinci şehridir.

2019-01-09 14:02:17
CASA BATLLO

CASA BATLLO

Casa Batlló (Katalanca söyleyişi: [ˈkazə βəʎ'ʎ:o]), Barselona şehrinin merkezinde bulunan bir bina. İspanyol mimar Antoni Gaudí'nin baş yapıtlarından biri. Günümüzdeki tasarım, daha önceden yapılmış evin 1904 yılında tekrar tasarlanması ile oluştu.

KATALAN MÜZİK SARAYI

KATALAN MÜZİK SARAYI

Katalan Müzik Sarayı (Palau de la Música Catalana) Barselona'nın La Ribera semtinde bulunan konser salonu. 1997 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kabul edilen bu salon Katalan Rönesans Hareketi’nde (Renaixença) önemli bir yeri olan “Orfeo Catala Korosu” için inşa edilmiştir. 1905-1908 yılları arasında mimar Lluis Domenech i Montaner tarafından tamamlanan yapının finansmanı Katalan halkı ve zengin aileleri tarafından karşılanmıştır.

PARK GÜELL

PARK GÜELL

1900-1914 tarihleri arasında, Güell ailesinin soyluluk göstergesi olarak yaptırılmıştır. Park, 1923'ten sonra halka açılmıştır. Ana girişte taştan yapılmış, mantarları anımsatan kubbe biçimli çatıları olan iki yapı bulunuyor. Yapıların birinde bir kule mevcut.

Yorumlar

www.gidilmeli.com

Sizden Gelen Yorumlar