Nereye Gidilmeli ?

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

Nereye Gidilmeli ?

www.gidilmeli.com

Tarihi Yerler , Müzeler , Doğal Güzellikler , Parklar.

TORTUM ŞELALESİ

TORTUM ŞELALESİ

Tortum Şelalesi, 1700'lü yılların ortalarında bugünkü Balıklı Köyü batısında bulunan bir dağın heyelan sonucu Tortum Çayı'nın önünü kapatmasıyla oluşmuş bir şelaledir. Tortum Şelalesi, Tortum gölü'nün Tev Vadisi ile gölün kuzey ucu arasındaki heyelan kütlesini aşarak dökülmesiyle oluşmaktadır.

SAZAK MAĞARASI

SAZAK MAĞARASI

Mağara, Sazak Kanyonu içerisinde yer almaktadır. Kirazlıyayla ve Sazak mahalleleri arasında Karabayır Çayı üzerinde bulunan sarkıt ve dikitlerden oluşmaktadır. Doğal yapısı ile muhteşem bir silüet e sahip olan mağara daki sarkıt ve dikitlerin yükseklikleri yer yer 5 ila 6 metreye ulaşmaktadır.

SAZAK KANYONU

SAZAK KANYONU

Sazak Kanyonu muhteşem bir trekking parkurudur. Kanyonda, 1 mağara, 3 adet şelale, buz gibi içelecek soğuk sular, her 100 metrede yüzülebilecek, tertemiz, 3-4 m. derinliğe sahip derin doğal havuzlar, çam, kavak ve ismini bilmediğimiz bir çok bitki örtüsü, alabalık ve çay balıkları bulunmaktadır.

PAŞADERE PARKI

PAŞADERE PARKI

Çameli Paşaderesi şehir merkezinin hemen içerisinde yer alan, yanındaki dağdan akan doğal ve buz gibi suyu ile dikkat çekiyor. Paşaderesi, Çameli şehir merkezine 200 metre mesafede olup, zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü, kamp alanları, dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

KOLAK GÖLÜ

KOLAK GÖLÜ

Kolak Gölü Kamp Alanı çevresi düzenlenerek bir cazibe merkezi haline getirildi. Piknik yapmak isteyenler için oturma alanları, barbekü, çeşme ve otopark, doğa severler için yürüyüş yolları, karavan ve çadır ile kamp yapılabileceği, ailelerin piknik yapabileceği ve gölde balık tutabileceği bir kamp alanı haline getirilmiştir.

Yorumlar

www.gidilmeli.com

Sizden Gelen Yorumlar