InterContinental Carlton Cannes Hotel

InterContinental Carlton Cannes, Fransız Rivierası'nda Cannes'da 58 La Croisette'de bulunan 1911 yılında inşa edilmiş 343 odalı lüks bir oteldir.
InterContinental Carlton Cannes Hotel -
InterContinental Carlton Cannes Hotel -
InterContinental Carlton Cannes Hotel -
InterContinental Carlton Cannes Hotel -

InterContinental Carlton Cannes Hotel

InterContinental Carlton Cannes, Fransız Rivierası'nda Cannes'da 58 La Croisette'de bulunan 1911 yılında inşa edilmiş 343 odalı lüks bir oteldir.

Tarih

Otel binası 1909'dan 1910'a ve 1912'den 1913'e kadar İsviçreli bir otelci olan Henry Ruhl için inşa edilmiştir. Mimarlar Charles Dalmas ve Marcellin Mayère tarafından tasarlanmıştır.

InterContinental zincirinin bir parçası olan Carlton, her yıl düzenlenen Film Festivali sırasında dünyanın dört bir yanından film yıldızlarına ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Ünlü bir şekilde otel, Grace Kelly ve Cary Grant'in oynadığı Alfred Hitchcock filmi To Catch a Thief'in merkezi bir konumuydu. 1970 yılında Peter Sellers/Goldie Hawn komedisinde yer aldı Çorbamda Bir Kız Var ve dış sahneler otelin girişinde ve otel sahilinde çekildi. Otel lobi sahnesi ve iç sahneler bir film setinde yapıldı.

Akademi Ödüllü film yıldızı Grace Kelly, 1955 Cannes Film Festivali sırasında Hotel Carlton'da kalırken Monako Prensi III. Rainier ile bir görüşme ve fotoğraf çekimi yaptı; 1956'da evlendiler.

1983 yazında otel ve özel plajı, Elton John'un I'm Still Standing şarkısının müzik videosunda belirgin bir şekilde yer aldı. (Video aynı zamanda 2019 filmi Rocketman'de de yer almaktadır.) Videonun çekimi sırasında Carlton, John ve o zamandan beri otelde bir efsane haline gelen Duran Duran grubunun dahil olduğu sarhoş bir partiye sahne oldu. John'un süitindeki odalarda önemli hasarlar meydana geldi. Hem dış hem de iç çekimler New Order'ın 1993 tarihli single'ı "World (The Price of Love)" adlı müzik videosunda yer alıyor ve otelin ön cephesinin ve plajdan çıkan iskelenin dış çekimleri Steps'in 1999 müzik videosunda yer alıyor. "Love's Got a Hold on My Heart" single'ları için.

Carlton'un her iki deniz köşesindeki kendine özgü kubbeleri, Birinci Dünya Savaşı'nı çevreleyen yıllarda Fransız Rivierası'nın en ünlü fahişesi Caroline Otero'nun ("La Belle Otero") göğüslerine benzeyecek şekilde tasarlanmıştı. Carlton'un zarif yedinci katı resmi yemek odası onun onuruna La Belle Otero olarak adlandırıldı (bu restoran kapatıldı ve yedinci katın tamamı otelin en iyi süitlerinden oluşan bir VIP katıdır). Birkaç restoran var: Zemin katta geniş bir açık hava terası olan Carlton Restaurant; ve Carlton Sahil Restoranı. Bir bar vardır: Otel salonu olarak hizmet veren Carlton Bar (Giriş lobisinin dışındaki La Petite Bar, 2015 yılında kapatılmıştır).

Nisan 2011'de prestijli otel, yatırım bankası Morgan Stanley tarafından başka InterContinental otellerinin sahibi olan Lübnanlı işadamı Toufic Aboukhater'e satıldı.

Galeri

Yorumlar - 0

Yorum Yaz

Uygulamamız Yayında

Amacımız, nereye gidilmeli sorusuna cevap oluşturmak için açtığımız uygulamamız ilerleyen dönemde ziyaretçilerin kendi gittikleri yerleri paylaşıp, anlatabileceği bir ortam oluşturmaktır.